İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi

Bu yıl İTÜ Özgür Yazılım Kulübü olarak Türkiye’de bir ilke imza atarak 6 haftalık bir program şeklinde, toplam 15 saatlik ücretsiz bir internet of things – IoT eğitimi vereceğiz. Önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracak ve bir numaralı teknoloji trendi haline gelecek olan Internet of Things’in ne olduğundan başlayıp, IoT uygulama geliştirmelerinde kullanılan teknolojiler ve cihazlardan bahsedip, dünyadaki internet of things uygulamalarını detaylıca inceleyip sonrasında da workshop’lar ile devam edeceğiz ve hep beraber internet of things uygulamaları geliştirirek bu konuya hakim olmuş bir hale geleceğiz. Eğitimi ben gerçekleştireceğim ve ne kadar eğlenceli olacağını şimdiden görebiliyorum. Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ilk internet of things eğitim programına başvurmak için acele edin!


internet_of_things_egitimi_afis

Öncelikle, internet of things, yani nesnelerin interneti nedir? Bu konuda detaylı bilgiye ulaşmak için Internet of Things (IoT) Nedir? başlıklı yazıma gözatabilirsiniz. Eğitimimizde, günden güne sürekli olarak önem ve pazar payı kazanan bu kavram hakkında en temelinden başlayarak gerekli tüm bilgileri size sunacağız.

Detaylar:

 • Eğitim, bölüm ve üniversite kısıtlaması olmaksızın herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacaktır.
 • Katılabilmeniz için (çok az da olsa)  temel elektronik ve programlama bilginizin olması gerekmektedir.
 • Kontenjan 24 kişiyle kısıtlıdır, başvuru formunda kısa bir motivasyon mektubu istenecek ve katılacak 24 kişi buna göre seçilecektir.
 • Eğitimler, ilki 9 Kasım Pazar günü başlamak üzere her pazar saat 14:00’da başlayacaktır; workshop haftaları 3 saat, diğer haftalar 2 saat şeklinde olacaktır.
 • Eğitimler İTÜ Ayazağa Kampüsü‘nde gerçekleştirilecektir. Hangi bina ve salonda olacağı bilgisi, katılmaya hak kazanmış arkadaşlara e-posta yoluyla iletilecektir.
 • Son başvuru 7 Kasım Cuma günüdür. 7 Kasım Cuma gecesi itibariyle katılmaya hak kazanmış kişilere e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır.
 • Katılım devamlılığı ciddi anlamda önemlidir. Katılımınız devamlı olmayacaksa lütfen başvurup diğer katılım sağlamak isteyen arkadaşların hakkını yemeyiniz.
 • Eğitim sonunda tüm katılımcılara sertifika verilecektir.

» Eğitime başvurmak için tıklayın!

* Başvurular sona ermiştir. Yoğun ilginiz için çok teşekkür ediyoruz.

Eğitimle alakalı sorularınızı iletişim bölümünden ya da yazının altına yorum aracılığı ile sorabilirsiniz.


İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi ile alakalı gelişmeler ve güncellemeler;

 • Internet of Things Eğitimi Sponsorumuz Intel
  Yaptığımız görüşmeler sonucunda Intel eğitimimiz için sponsorumuz olarak aramızda olacak. Yaptığı internet of things etkinlikleri, İTÜ ARI3 Teknokent’te kurduğu AR-GE ofisi ve sunduğu bir çok materyal ile IoT konusunda kendisinden söz ettiren Intel, düzenlediğimiz internet of things eğitim programımızda da desteğini sunmaktan çekinmedi.
 • İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi – Kaynaklar ve Dökümanlar
  Eğitimimizde 3. haftamızı da geride bıraktık ve eğitimimizin teorik kısmının sonuna geldik. Bu ana kadar katılımcı arkadaşlarımızla birlikte internet of things kavramının ve çevresindeki kavramların ne olduğundan başlayıp IoT çözümleri geliştirmek için kullanılan donanımsal ve yazılımsal altyapı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra dünyadan internet of things ürünleri ve çözümlerine gözattık ve çalışma prensiplerini inceledik. Bu yazımda da bu 3 haftada kullandığım materyal ve içerikleri bağlantısını verdiğim bu bağlantıda paylaştım. Bu sayede hem eğitime katılan arkadaşlar için bir geriye dönük kaynak olmuş olur, hem de bu şekilde bir temelden ileri seviyeye doğru giden derli toplu bir bilgi arşivi oluşturmuş oluruz. Internet of things ile ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen tüm herkesin faydalanması dileğiyle.
 • İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi – Final Projeleri
  6 haftalık Internet of Things eğitimimizin son hafta workshop’ının sonunda katılımcılarımız oluşturdukları ekiplerle IoT projeleri meydana getirdiler ve bu projeleri raporlandırıp video ile tanıtımlarını yaptılar. Tüm projeler Intel Galileo Gen2 boardlar ile Wyliodrin üzerinden kodlanarak gerçekleştirildi. Ekiplere tanıdığımız sadece 2 saatlik kadar bir süre içerisinde meydana getirilen bu projeleri ve tüm detayları bağlantıdaki yazıda paylaşıldı. Projelerle alakalı tüm bilgileri ve kaynak kodlarını da kendi sayfalarında bulabilirsiniz.

ITU Control and Automation Engineering, Software developer, #Electronics #Cloud #IoT #InternetOfThings #OpenSourceYorum yap

*

3 Yorum

 1. Pingback: İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi | M2M Türkiye!

 2. Murat Akarsu

  Başvurumu son dakikalarda da olsa tamamladım, girişiminizden dolayı da teşekkürler.

 3. Pingback: Internet of Things Eğitimi Sponsorumuz Intel! | Emir Ercan Ayar Official Website

Next ArticleInternet of Things Eğitimi Sponsorumuz Intel