İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi – Final Projeleri

İstanbul Teknik Üniversitesi Özgür Yazılım Kulübü çatısı altında düzenlemiş olduğumuz Intel sponsorluğundaki 6 haftalık Internet of Things eğitimimizin son hafta workshop’ının sonunda katılımcılarımız oluşturdukları ekiplerle IoT projeleri meydana getirdiler ve bu projeleri raporlandırıp video ile tanıtımlarını yaptılar. Tüm projeler Intel Galileo Gen2 boardlar ile Wyliodrin üzerinden kodlanarak gerçekleştirildi. Bu yazıda, ekiplere tanıdığımız sadece 2 saatlik kadar bir süre içerisinde meydana getirilen bu projeleri tüm detaylarıyla, IoT eğitimimizin final haftasından yansıyan karelerle birlikte paylaşacağım. Projelerle alakalı tüm bilgileri ve kaynak kodlarını kendi sayfalarında bulabilirsiniz.İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things Eğitimi Final Projeleri:

 • “Gate entry information on Twitter” Projesi
  Proje ekibi: Aziza Kasenova ve Eyüp Ağpınar
  Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak Twitter, IFTTT ve RFID teknolojisi kullanılmıştır.
 • “Anonymous Tweet” Projesi
  Proje ekibi: Furkan Teke, Tamer Temizer ve Adem Yıldız
  Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak Apache server ve Twitter API kullanılmıştır.
 • “Akıllı Otomat” Projesi
  Proje ekibi: Burakhan Sivri ve Nisan Tuna Aytar
  Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak ThingSpeak Cloud servisi, Twitter API, plivo SMS API ve IFTTT kullanılmıştır.
 • “Bekarlık Sultanlıktır” Projesi
  Proje ekibi: Çağatay Tanyıldız ve Seçkin Bostancı
  Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak SMS API, IFTTT ve Twitter API kullanılmıştır.
 • “Personal Home Security” Projesi
  Proje ekibi: Emrullah Saku ve Ali Osman Mollahüseyinoğlu
  Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak IFTTT ve Twitter API kullanılmıştır.

 

İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things eğitimi ile alakalı tüm detayları, kaynakları ve güncellemeleri bu bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz.

ITU Control and Automation Engineering, Software developer, #Electronics #Cloud #IoT #InternetOfThings #OpenSourceYorum yap

*

Next ArticleIntel Galileo Başlangıç Rehberi