Ekibimiz artık uydu ile yavaş yavaş vedalaşıyor

Cansat Competition 2014 ve Texas’ta bir uydu macerası!

Ocak ayından beri İTÜ Uyarı Model Uydu Takımı‘nın elektronik ekibinin bir üyesi olarak İTÜ RF Laboratuarı’nda yaptığımız uzun çalışmaların sonucu olarak Texas’ın Abilene kentini ziyaret ederek Cansat Competition’a katıldık. Kazandığımız tecrübeleri, başka Cansat takımlarının faydalanması için detayları olarak yazacağım ancak öncelikle Texas’ta neler yaptık, gelin size bir onu anlatayım; yazının devamında!

24. lük derecesi elde ettiğimiz yarışma serüveninde karşılaştıklarımızı size aşağıda fotoğraflar ve beraberlerinde açıklamalarla ifade etmeye çalışacağım. Çok farklı şeyleri tecrübe ettiğimizi ve çok farklı tadlar yakaladığımızı kesinlikle gözden kaçırmamak gerek. Yaşadığımız problemleri merak eden arkadaşlar için, temel birkaç noktaya değinmem gerekirse; asıl problemler ağırlık şartını doğru algılayamamamızdan ve komponentleri devre üzerine ve uydu içerisine güvenli şekilde yerleştirememizden kaynaklandı. Detaylı Cansat Competition yazısı çok yakında, şimdilik fotoğraflar sizlerle!

 

ITU Control and Automation Engineering, Software developer, #Electronics #Cloud #IoT #InternetOfThings #OpenSourceYorum yap

*

Next Articleİstatistik her şey değilse de çok şeydir!