“Anonymous Tweet” Projesi – ITUGnu IoT Eğitimi

İstanbul Teknik Üniversitesi Özgür Yazılım Kulübü çatısı altında düzenlemiş olduğunuz internet of things eğitiminin son hafta workshop’ının sonunda, katılımcılarımız arasında bulunan Furkan Teke, Tamer Temizer ve Adem Yıldız’ın geliştirmiş olduğu “Anonymous Tweet” projesi. Projede Intel Galileo Gen2 board ile birlikte Wyliodrin üzerinden programlanarak Apache server ve Twitter API kullanılmıştır.

Proje adı: Anonymous Tweet

Proje ekibi:
Furkan Teke
Tamer Temizer
Adem Yıldız

Projede kullanılan servis ve hizmetler: Apache server ve Twitter API

Proje detayı:

Hazırlanan websitesi üzerinde çalışan PHP yazılım üzerinden attığınız tweet; @anonymous_iot isimli oluşturulmuş Twitter hesabımızdan otomatik olarak yayınlanmakta. Burada Intel Galileo, web panelden gelen veriyi alıp tweet olarak göndermektedir.

Proje yazılımı kaynak kodu:

* Yazılım python ile wyliodrin üzerinde kodlanmıştır ve çalıştırılmıştır. Orjinal Intel Galileo Gen2 linux imajı üzerine extra kütüphaneler kurulmuştur, kodu çalıştırdığınızda hatalar alırsanız, hata mesajındaki paketi linux shell üzerinden yüklemeniz gerekir. Gerekli tüm paketleri yüklediğinizde de yazılım sorunsuz şekilde çalışacaktır.


Proje ile alakalı ekstra bir fikriniz ya da söylemek istedikleriniz varsa, yorumlar kısmından iletebilir ya da proje ekibinin vermiş olduğu iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşabilirsiniz.

İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Internet of Things eğitimi ile alakalı tüm detayları, kaynakları ve güncellemeleri bu bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer final projelerine ise bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

ITU Control and Automation Engineering, Software developer, #Electronics #Cloud #IoT #InternetOfThings #OpenSourceYorum yap

*

Next Article"Gate entry information on Twitter" Projesi - ITUGnu IoT Eğitimi